Görevleri

Üniversite İçi
• H.Ü. Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı, 06.07.2007-26.05.2010
• Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yönetim Kurulu Üyesi,13.01.2000- 26.05.2010
• H.Ü. Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Öğretim Üyesi, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Başkanı 30.11.1984-26.05.2010
• Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı, 23.02.2000 – 22.06.2000
• Hacettepe Üniversitesi, Senato Üyesi,15.09.1998 – 15.07.2001
• H.Ü. Eğitim Fakültesi, Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi, 1991-1994
• H.Ü. Eğitim Fakültesi, H. Ü. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı, 26.12.1984 – 15.03.1986
• H.Ü. Eğitim Fakültesi Yabancı Dil Eğitimi Bölümü, Kurucu Bölüm Başkanı Vekili, 15.04.1983-13.12.1984
• H.Ü. Yabancı Diller Yüksek Okulu, İngilizce Birimi Başkanı, 08.04.1977 – 27.11.1979
• H.Ü.Yabancı Diller Yüksek Okulu, İngilizce Birimi Öğretim Görevlisi, 14.11.1974-15.09.1983
Üniversite Dışı
• 26.06. 2009’dan beri – The Balkan Society for Pedagogy and Education’ Derneği Dönem Başkanı
• 16.05. 2009’dan beri – Eğitim Programları ve Öğretim Derneği Kurucu Genel Başkanı
• 16.09. 2009’dan beri – City and Guilds – Quality Inspector
• 05.10. 2006’dan beri – Başbakanlık, Devlet Planlama Teşkilatı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Ulusal Ajansı, Avrupa Dil Ödülü Jüri Üyeliği – (Jüri Başkanı)
• 01.11. 2005’den beri – AIFS (American Institute For Foreign Study) Vakfı Türkiye Danışma Kurulu Üyeliği – (Kurul Dönem Başkanı, 2006-2007)
• 10.10. 2005’den beri – TUBİTAK – SOBAG “Eğitim Projelerini Değerlendirme Toplantısı“ jüri üyeliği
• 01.09.1977-25.08.2007 – MEB – Avrupa Konseyi, Yaşayan Diller ve Dil Politikaları Birimi, Türk Delegesi
• M.E. B. Adına Avrupa Konseyi, Yaşayan Diller ve Dil Politikaları Bölümü, Türk Delegesi, 1995-2007
• M.E. B. MEDA Projesi (Temel Eğitime Destek Projesi), Proje Eş-Başkanı, 10.02.2001-20.11.2003

• M.E.B. – Dünya Bankası Projesi,Uzman, 03.03.1997-17.10.1997
• YÖK – Dünya Bankası (Proje koordinasyon birimi), Uzman, 14.10.1992 15.12.1996
• Üniversitelerarası Kurul Genel Sekreterliği,Uzman, 01.03.1974-14.11.1974
• Ankara Ticaret Lisesi,İng. Öğretmeni ve Müdür Yrd.,1971-1974
• Tekirdağ Ticaret Lisesi,İngilizce Öğretmeni,1968-1970
• Askerlik (2. Kolordu), Yedek Subay, 1966-1968
• Malatya Ticaret Lisesi,İngilizce Öğretmeni,1964-1966
• Adapazarı K. Söğütlü Köyü İlkokulu,İlkokul Öğretmeni, 1960-1961

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir